İndirim
Yükseköğretimde Eğitim Programı Geliştirme büyüt

Yükseköğretimde Eğitim Programı Geliştirme

KDV Dahil: 25,00TL 20,00TL
Yazar: Julia Christensen Hughes, Peter Wolf
YayınEvi: Edge Akademi
Yıl: 2015
ISBN: 9786055152277
Sayfa Sayısı: 194
Kapak Türü: Karton Kapak
Kağit Türü: 1. Hamur
Çeviren: Doç.Dr.Nurdan Kalaycı,Yrd.Doç.Dr.M.Tarık Atay,Elif ilhan
Kitap Boyutu: 13,5x19.5 cm
Dil: Türkçe
Yayın Tarihi: 2015-08-20
Stok Durumu: 146

Yükseköğretimde Eğitim Programı Geliştirme

''Öğretim Üyeleri tarafından yürütülen süreçler ve uygulamalar''

Serinin bu sayısı, Kanada Yükseköğretim sisteminde yer alan üniversite,fakülte,bölüm ve öğrenme öğretme merkezlerinde bir dizi eğitim programı değerlendirme ve geliştirme süreçlerindeki uygulamalara ve bu uygulamalardan çıkarılan derslere odaklanmaktadır.

''Öğrenme-öğretme merkezi'', ''öğretimi mükemmelleştirme merkezi'' program geliştirme ve ve öğrenme merkezi şeklinde farklı biçimlerde adlandırılan bu birimin en temel amacı,öğretimin etkililiğini artırarak öğrenmeyi nitelikli hale getirmektir.

 

Merhabalar arkadaşlar;
Yükseköğretimde Eğitim Programı Geliştirme adlı çevirmiş olduğumuz yayının 8. bölümündeki bir kısmı sizlerle paylaşıyorum 
Yüksek öğretimde derslerin nasıl işlenmesi gerektiği konusunda ilginç ipucu veriyor. Kitap Kanada yüksek öğretim sisteminde program geliştirme çalışmaları ile ilgilidir.
"Bir dersin en önemli ögelerinden biri uygulama kısmıdır. Bu kısımda öğrenciler ‘sokak yürüyüşü’ ne çıkarlar bir diğer ifadeyle bu derste ‘sosyal problemleri ‘yerinde’ gözlemlemek’ için yapılan alan gezisi tanımlanmıştır. Bu deneyim öğrencilerin kozmopolit bir şehrin gece hayatını görebilecekleri Toronto şehir merkezinde geceleri gerçekleşir. Öğrenciler sınıfa döndüğünde, onlardan deneyimlerini ve topluma hizmet çalışanları olarak kendi uygulamalarına etkilerini yansıtan bir yazı yazmaları istenir. Öğretim İlke ve Yöntemleri dersi içinde yer alan "gözlem gezisi yöntemi" sadece okunarak uygulanabilecek bir ders değildir. Aslında lisans programlarında her bölümün gözlem gezisi yaptırmaya yönelik dersleri veya içerikleri bulunur. Sınırlarımızdan ve sınıflarımızda biraz ayrılmak gerekmez mi?4.Sınıf öğrencilerimden Ankara Kalesini görmeyenler çoğunlukta. NK Ankara 2017.

Yorum Yap
Not: HTML'ye dönüştürülmez!
Kötü İyi