İndirim
Psikolojiye Giriş büyüt
  • Psikolojiye Giriş
  • Psikolojiye Giriş

Psikolojiye Giriş

KDV Dahil: 100,00TL 95,00TL
Yazar: Rod Plotnik
YayınEvi: Kaknüs Yayınları
Yayıncı:
Yıl:
ISBN: 9789752560956
Sayfa Sayısı: 712
Kapak Türü: Karton
Kağit Türü: Kitap Kağıdı
Kitap Boyutu: 22,5 x 27,5 cm
Dil: Türkçe
Yayın Tarihi: 2009
Stok Durumu: 62

Psikolojiye Giriş

Psikolojideki geleneksel ve modern akımlar, sinir sistemimizin yapısı, duyular, algılama, uyku ve rüya, hipnoz ve uyuşturucu, şartlanma, bilişsel yaklaşımlar, hafıza, zeka, dil ve düşünce, motivasyon, duygular, bebeklik ve çocukluk, ergenlik ve erişkinlik, stres, akıl hastalıkları, terapi, sosyal psikoloji, istatistik teknikleri... Psikoloji bilimin en temel yapı taşlarını tanımak için ihtiyaç duyduğunuz bütün bilgiler, en güncel araştırma sonuçlarıyla beraber bu kitapta toplandı.

Kitabın kapağını açar açmaz, daha önce gördüğünüz Psikolojiye Giriş kitaplarına hiç benzemediğini fark edeceksiniz. Metin, grafik ve dikkat çekici görsel malzemelerin düzenleniş biçimi, psikolojinin temel kavramlarının akılda kalmasını kolaylaştırıyor. Konular, en son araştırma sonuçları ve bol miktarda örneklerle destekleniyor. Bir ders kitabından çok, popüler birbilim dergisi gibi okunuyor; hatta öğrenciler vaka hikayelerini ve güncel makaleleri o kadar ilginç buluyorlar ki okumaları gereken bölümden ötesine geçip kitabı bir solukta bitiriyorlar.

Daha çok "görerek öğrenen" bir kişi olduğumdan; kitaptaki resim, çizim ve grafiklerden çok faydalandım. Ayrıca konular, kolayca "sindirilebilir", nispeten küçük bölümler olarak sunulduğu için, öğrenmek eğlenceli bir deneyim haline geldi. Özet testleri ise bana, ne kadar öğrenebildiğimi gösterdi.

Yorum Yap
Not: HTML'ye dönüştürülmez!
Kötü İyi