İndirim
Psikolojik Testler büyüt

Psikolojik Testler

KDV Dahil: 40,00TL 38,00TL
Yazar: İbrahim Ethem Özgüven
YayınEvi: Nobel Akademik Yayıncılık
Yayıncı:
Yıl:
ISBN: 9786051333175
Sayfa Sayısı: 430
Kapak Türü: Karton
Kağit Türü: Kitap Kağıdı
Kitap Boyutu: 16 x 23,5 cm
Dil: Türkçe
Yayın Tarihi: 2017-01-02
Stok Durumu: 7

Psikolojik Testler

Dünyadaki gelişmelere paralel olarak, ülkemizde de “psikolojik testler”, içinde bulunduğumuz yüzyılın başlarında daha çok diğer ülkelerde geliştirilen testlerin “tercümesi” hareketi olarak başlamış, testler üzerinde geliştirici bir emek ve çaba gösterilmemiştir. Bugünkü anlamda madde yazma, test düzenleme, uygulama, madde analizi yapma, iyi soruları seçip son testi hazırlama, geçerlik ve güvenirlik çalışmasını yapma 1950’li yılların ortalarında başlamıştır. 1950’lerden bu yana geçen sürede ülkemizde ölçme tekniği ve psikolojik testler ve test geliştirme alanlarında önemli kuruluşlar oluşturulmuştur.
Testler konusunda artan talep; psikolojinin, psikolojik testler dalının diğer dallara göre, ülkemizde hızlı gelişmesini sağlamıştır. Psikolojik Testler kitabı “test geliştirme”, “psikolojik testlerin uygun şekilde kullanılması ve elde edilen puanların uygun şekilde yorumlanması”, “psikolojik testlerden özellikle ülkemizde bulunanların tanıtılması” konularına ağırlık vermiştir.
Bu kitap, üniversitelerin psikoloji, psikolojik danışma, psikiyatri, ölçme ve değerlendirme, program geliştirme, çocuk gelişimi ve eğitimi, mesleki ve teknik eğitim, özel eğitim, sınıf öğretmenliği, sosyal hizmetler ve diğer ilgili bölümlerde uygulanan lisans ve kısmen lisans üstü programlarda psikolojik testlerle ilgili okutulabilecek bir “ders kitabı” olarak hazırlanmıştır. 

Yorum Yap
Not: HTML'ye dönüştürülmez!
Kötü İyi