Milli Savunma Bakanlığı Devlet Memurları Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı Hazırlık Kitabı

KDV Dahil: 25,00TL
Yazar: Komisyon
YayınEvi: Yazarın Kendisi
Yıl: 2017
Kapak Türü: Karton Kapak
Kağit Türü: 1.hamur
Kitap Boyutu: 16 x 24 cm
Dil: Türkçe
Yayın Tarihi: 2017
Stok Durumu: 3

Milli Savunma Bakanlığı Devlet Memurları Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı Hazırlık Kitabı

  Milli Savunma Bakanlığı ihtiyaç duyduğu uzman memurluk sınavı ile ilgili tüm bilgiler ilk bölümde yayınladığımız birinci bölümdeki “MİLLÎ SAVUNMA BAKANLIĞI, GENELKURMAY BAŞKANLIĞI VE KUVVET KOMUTANLIKLARINDA GÖREVLİ DEVLET MEMURLARININ GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ YÖNETMELİĞİ”nde belirtilmiştir.

               Milli Savunma Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen “Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği” Sınavlarında; branşı ne olursa olsun her adayın bilmesi gerektiği düşünülen temel kavramlar, kolluk konular, hukuk konuları ve genel kültüre dayanan sorular sorulmaktadır. Bu sınavlarda; sınava katılanlarda aranan sadece bilgi değil, hızlı ve doğru düşünebilme, kendine güven, zamanla yarışabilme ve en önemlisi pratik test çözme yeteneğidir.

                Bu sınavda; Türkçe (20 soru), Atatürk İlke ve İnkılapları (10 soru), Matematik (15 soru, Dört işlem 1, Denklem çözme 2, Üslü sayılar 2, Köklü sayılar 2, Tablo 1, Grafik okuma ve yorumlama 1, Yaş problemleri 2, Havuz Problemleri 2, İşçi problemleri 2), Anayasa Hukuku (15 soru), Devlet Teşkilatı (6 soru), 1325 Sayılı Milli Savunma Bakanlığı Görev ve Teşkilatı Hakkında Kanun (5 soru), 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu (15 soru), 926 Sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu (5 soru), 211 Sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri İç Hizmet Kanunu ve Yönetmeliği (5 soru), 3071 Sayılı Dilekçe Hakkının Kullanılmasına Dair Kanun (2 soru) ve 4982 Sayılı Bilgi Edinme Hakkında Kanun (2 soru)’dan soru çıkmaktadır.

              “Milli Savunma Bakanlığı Görevde Yükselme Sınavına Hazırlık Soru Bankası Kitabı” pratiğinizi geliştirecek tek kaynaktır. Sorular son değişikliklere göre hazırlanmıştır. Sorularda anlaşılır ve yalın bir dil kullanılmıştır. Bu kitap içerik zenginliği olarak emsalini bulamayacağınız tek kaynaktır. Bu kitap dışında sizlere hazırladığımız “Milli Savunma Bakanlığı Görevde Yükselme Sınavına Hazırlık Konu Anlatımı Kitabı”, “Milli Savunma Bakanlığı Görevde Yükselme Sınavına Hazırlık Deneme Testleri Kitabı” ile “Milli Savunma Bakanlığı Görevde Yükselme Sınavına Hazırlık Mülakata Hazırlık Kitabı” kitaplarımızı da siz adaylarımıza sunmaktan gurur duyuyorum. 

                Bu kitap hazırlanırken, geçmişte yapılan “Milli Savunma Bakanlığı Görevde Yükselme Sınavları”nda sorulan sorular incelenmiş ve sorular göz önünde bulundurularak analiz edilmiş, yapılan analiz neticesinde gereksiz sorulardan kaçınılarak sınav yapısına uygun sorular hazırlanmış, sınavlara hazırlanan adayın bu soruları çözerek, sorulabilecek sorular hakkında fikir edinmesi ve soruları çözerek kendisini ölçmesini düşünülmüştür.

                Kitabın amacı, öğrencilerimizin gireceği sınava ilişkin bilgileri kısa ve öz şekilde öğrenirken, sorularla pratik yaparak çok zaman harcamadan sınavlarına hazır olmalarını sağlamaktır.

Yorum Yap
Not: HTML'ye dönüştürülmez!
Kötü İyi