MATEMATİK I TEOREMLER- İSPATLAR- PROBLEMLER

KDV Dahil: 42,00TL
Yazar: Mehmet Ali Karaca
YayınEvi: İTÜ Vakfı Yayınları
Yayıncı: İtü Vakfı Yayınları
Yıl: 2008
ISBN: 978-975-7463-20-7
Sayfa Sayısı: 631
Kapak Türü: Karton Kapak
Kağit Türü: 1.Hamur
Kitap Boyutu: 16x24 cm
Dil: Türkçe
Stok Durumu: 6

MATEMATİK I TEOREMLER- İSPATLAR- PROBLEMLER

MATEMATİK I, TEOREMLER-İSPATLAR-PROBLEMLER kitabı,  değişik temel matematik geçmişleri olan öğrencileri ortak bir düzeye eriştirmek amacıyla hazırlanmıştır. Bazı kısımlar matematikte daha ileri seviyelerde bilgi almak isteyenlere temel olacak analiz kısımlarını da içerir.
 
Her bölüm açıklama, şekiller, tanımlar ve teoremlerle başlıyor. Bunu çözülmüş problemler takip ediyor. Böylece mevcut türkçe kitapların birçoğundan daha fazla malzeme içerilmiştir.
 
Kitaptaki önemli bir kolaylık, bölümlerde yer alan tanımlara ait açıklamaların ve özelliklerin incelenmesinde kolaylık olması ve okuyucunun bunlara atıflarda zorluk çekmemesi amacıyla bir yaprak sembolüyle numaralandırılmasıdır.
 
Kitabın hacminin aşırı büyümesini engellemek amacıyla bazı konular istenilmediği halde dışarıda bırakılmıştır. Bu çerçevede özellikle giriş kısmında kompleks sayılar, kontinium problemi, Cantor teoremi, Heine-Borel teoremi gibi bir takım konulardan bahsedilmemiştir. Nihayetinde bu kitap, üniversitelerimizin fen ve mühendislik fakülteleri öğrencileri için karşılaşabilecekleri konular göz önünde bulundurularak basitleştirilerek hazırlanmıştır.

Yorum Yap
Not: HTML'ye dönüştürülmez!
Kötü İyi