Kargo ve Teslimat

Değerli Müşterilerimiz,

Kapıda ödeme seçeneğinde, teslimat anında ödemenizi nakit veya kredi kartınız ile yapabilirsiniz. 

Kapıda ödeme yapmayı tercih etmişseniz ödeme şeklinizi nakit veya kredi kartı olarak belirtmeniz, mutlaka ulaşılabilir bir cep telefonu ve detaylı bir adres bırakmanız size uygun hizmetin verilmesi için önemlidir. Siparişinizi takiben müşteri temsilcimiz sizi arayıp siparişiniz için onay isteyecektir.

Lütfen siparişinizi verirken adresinizi eksiksiz olarak veriniz. Geçersiz ya da eksik adres bilgileri kargo ulaşım süresini uzatmaktadır. 

Bazı yazılım ve hizmete dayalı ürünlerimiz sadece elektronik ortamda sunulmaktadır, ayrıca bir sevkiyatı yoktur. Bu tür ürünler belirtilmiştir. Bu ürünler için tarafınıza elektronik veya matbu olarak resmi evrak ulaştırılacaktır. Ürünün kullanımı için gerekli olan şifreler tahsilat yapıldıktan sonra (1-3 iş günü içerisinde) gönderilecektir.  

Ürünler firmamızın anlaşmalı olduğu kargo firmaları ile tarafınıza ulaştırılacaktır. Tercihe bağlı kargo isteklerinde kargo firmaları ekranda görüntülenecektir. Sipariş tutarı 120.00 TL ve üzeri durumlarda kargo ücreti firmamız tarafından karşılanacaktır. Belirtilen limit altındaki siparişlerinize ait kargo masrafları siparişinize dâhil edileceğinden teslimat esnasında ayrıca kargo ödemesi yapmayınız.

  • Teslimat için isteğe bağlı listelenen kargo firmalarının dışında özellikle istediğiniz bir kargo firması var ise müşteri temsilcilerimizle iletişime geçiniz.
  • Kargonuzu teslim alırken hasarsız aldığınızdan emin olmalısınız. Teslim aldıktan sonra kargo şirketinin sorumluluğu kalktığından lütfen ürünle ilgili bir problem olduğunu gördüğünüzde kargo firmasına tutanak hazırlatınız ve kargoyu teslim almayınız.
  • Ödeme bilgilerinizin teyid edilmesinin ardından siparişiniz hazırlanıp belirttiğiniz adrese ulaştırılacaktır.  Siparişinizin en kısa zamanda adresinize teslim edilebilmesi için sipariş tarihinden itibaren en fazla 7 gün içinde ödeme işleminin gerçekleştirilmiş olması gerekmektedir.  
  • Kargo ücretleri sipariş esnasında müşteriye gösterilmektedir.  Ürün değişimi, iadesi veya teslim adresinin yanlış verilmesi durumlarında oluşacak kargo masrafları müşteriye aittir. Teslimatın gecikmesi veya benzeri gibi durumlarında bizimle iletişim kısmında belirttiğimiz e-posta adresimiz ya da telefonumuzdan irtibata geçebilirsiniz.
  • Kargo firmasından kaynaklı gecikmeler şirketimiz sorumluluğunda değildir. Ürünün kargo firmasına teslim edildiği tarih, ürün müşteri tarafından kontrol edilebilir.
  • Görüşmelerinizde ve yazışmalarda mutlaka sipariş numaranızı belirtiniz.
  • Ödeme bilgilerinde veya teslimat adresinde bir sorun oluşması durumunda sizinle, belirtmiş olduğunuz e-posta adresi veya telefon numaraları ile irtibata geçilecek, 15 iş günü içinde teslim olmayan siparişler iptal edilecektir.
  • Kitabevimiz stoksuz çalışılmaktadır. Verdiğiniz siparişlerde tedarikçi firmaların stoklarında bulunmayan ürünler yüzünden gecikmeler yaşanabilir. Bu gibi durumlarda telefon veya e-postanızdan mutlaka size ulaşılarak haber verilecektir.