İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku

KDV Dahil: 30,00TL
Editör: 3.baskı
Yıl: 2015-10
ISBN: 9786053272403
Sayfa Sayısı: 423
Kapak Türü: Karton Kapak
Kağit Türü: 1.Hamur
Kitap Boyutu: 14x20 cm
Dil: Türkçe
Yayın Tarihi: 2015
Stok Durumu: 5

İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku

Hukuk devletinde hem yönetenlerin hem de yönetilenlerin hukuki olayları yorumlayacak bilgi birikimine sahip olmaları gerekir. İş hayatında rol alan bireylerin iş ve sosyal güvenlik alanıyla ilgili temel yasaları bilmeleri onları daha güvenli ve başarılı hale getirecektir. Tarafların bu konuda edindiği bilgi ve birikim onların anlaşmasını ve uzlaşmasını kolaylaştıracaktır.

Bir tarafın hukuk bilincinden yoksun olması içinden çıkılmaz sorunlar yaratmaktadır. Zira hukukun temel ilkelerinden ve iş hayatının gerektirdiği hukuki düzenlemelerden habersiz çalışan ya da yöneticilerle çatışmadan örgütsel amaçlar doğrultusunda çalışmak oldukça zordur. 

Bu nedenle hem iş hayatına atılacak olan öğrencilerin hem çalışanların hem de yöneticilerin temel hukuk bilgisi yanında iş ve sosyal güvenlik yasalarını bilmeleri ve hukuk bilincine sahip olmaları daha güvenli ve müreffeh bir Türkiye için gereklidir. Bu eserde çalışma hayatında rol alan herkese ihtiyaç duyabileceği bilgiler açık, anlaşılır ve sade bir biçimde verilmeye çalışılmıştır.
 

Konu Başlıkları
Hukuk Kavramı ve İşlevi
İş Hukuku Kavramı, Tarihçesi ve Özellikleri
Bireysel İş Hukuku
Toplu İş Hukuku
Sosyal Güvenlik Hukuku
Test Soruları ve Cevap Anahtar
Yorum Yap
Not: HTML'ye dönüştürülmez!
Kötü İyi