Hakkımızda

http://www.edgeakademi.com/image/data/a_kitap kapak/YAYINEVİ ULUSLARARASI LİSTE.pdf

HAKKIMIZDA

2012 yılı itibariyle kurulan Edge Akademi Yayınevi , AKADEMİK YAYINCILIK ve İKİNCİ EL KİTAP -NADİR KİTAP alım satımı yapmak için yola çıkmıştır.

Edge Akademi Yayınevinin amaçları; Akademik yayıncılık alanında çıkaracağımız tüm eserler, sizlerin ilgi ve desteğiyle olgunlaşıp, akademik camia içerisinde kendine yer bulacaktır.

Edge Akademi Yayınevi, teknolojik ve bilimsel gelişmeleri yakından takip eden bir yayınevidir. Bu anlamda; nitelikli eserlerin hazırlanması ve okuyucuya ulaştırılması konusunda yazarlarına her türlü desteği verecektir.

Yayınevimiz, korsan ve fotokopi basımı önleyecek önlemleri alma konusunda yazarlar ve diğer yayınevleriyle her zaman fikir birliği içersinde olacaktır.İnsanlığa dürüst bir şekilde Atatürk'ün gösterdiği çağdaş ilkelere bağlı kalarak çalışmak ; kitabı herkese satın alabilecekleri fiyatlar ile temin etmek için ikinci el kitap işine girmiştir.  

27 Haziran 2018 tarihli ve 30461 sayılı Resmî Gazete'de yayımlananAkademik Teşvik Ödeneği Yönetmeliği kapsamında “Tanınmış Uluslararası Yayınevi”kategorisinde yer alan, özgün bilimsel kitaplar, çeviri kitaplar, yayınlayan uluslararası akademik bir yayınevidir.

Sage Publication,John wilwy & Sons gibi Uluslararası yayınevlerinin kitaplarını Dilimize çevirmiş bulunmaktayız.

Edge Akademi Yayınevi, eğitimin, yeni yapıtlarla daha da güçleneceğine inanmaktadır.

Yeni kitap dünyasına hoş geldiniz. Bu dünyayı birlikte yaşamak dileğiyle...

MİSYONUMUZ

Ülkemizin önde gelen yayınevlerinden biri olmak,

Sadece Eğitim Bilimleri alanında değil, diğer bilimsel alanlara ve kültüre ilişkin ürün ve hizmetler sunmak,

Dürüst ve erdemli olmak,

Bağımsız bir çizgiyi hedef almak,

Yayınevimizle çalışan herkesin (Yazarlar, dağıtımcılar, kitap satın alanlar, öğrenciler,...)  yanında olmak,

Yaptığımız her şeyde yenilikçi ve etkili olmak,

Ülkemiz ekonomisine katkıda bulunmak,

Gerekli mal ve hizmetleri mümkün olan en düşük maliyetlerle temin etmek ve satmak.

 

VİZYONUMUZ

Edge Akademi Yayınevi olarak, Türkiye’de ve Dünya’da saygı ve güvenle anılan, kaliteli üretim süreçlerini en etkin biçimde hayata geçiren ve dağıtan öncü bir kurum olmak amacımızdır.

Dünya, her gün hızla değişen bir teknolojik süreç içerisindedir. Bu amaçla, teknolojiyi yakından takip edip, gelişmelere ayak uydurmak Edge Akademi Yayınevi’nin öncelikli hedefidir.

İkinci El Kitap alım-satımı yaparak nadir bulunan kitapları  ihtiyacı olan kişilere ulaştırmak,severek ve heyecanla yaptığımız işlerden biridir.

 

YAZARIMIZ OLUN

HAZIRLADIĞINIZ BİR ESERİN YAYIMLANMASI İÇİN BİR TELEFON UZAĞINIZDAYIZ

Hazırladığınız bir eserin yayımlanması için 0312 434 3412 ve 0535 253 8105 no`lu telefonlardan bize ulaşabilirisiniz. Ayrıca, hazır olan kitap taslağınızı, Word formatında yazılmış olarak edge@edgeakademi.com veya elhankitap@gmail.com adresine yollayabilirsiniz. İletinize mutlaka adınızı, soyadınızı, görev yaptığınız akademik kuruluşun adını, akademik unvanınızı ve telefonunuzu yazınız. Kendinizle ilgili kısa bir tanıtım yazısını da bu bilgilere eklemeniz, sizlerle daha etkin iletişim kurmamızda bizlere kolaylık sağlayacaktır.

KİTAP HAZIRLAMAK VE ÇEVİRİ YAPMAK İSTİYORSANIZ

Hazırlamak istediğiniz kitap ile ilgili tanıtım yazısını, adınız, soyadınız, telefon bilgileriniz ve kendinizle ilgili kısa bir tanıtım yazısı ile aşağıda verilen e-ileti adreslerine yollayabilirsiniz. Daha önce ne tür çalışmalar yaptığınızı da belirtmeniz bizler için ek bir bilgi olacaktır. Yayın yönetmenimiz, bilgilerinizi yayın kurulumuza iletecek, yayın kurulundan gelen yanıt doğrultusunda sizlerle iletişime geçilecektir. Şayet yurt dışı eserlerin çevirisini yapmak istiyorsanız, çevirisini yapmak istediğiniz kitabın orijinal bilgilerini (yurt dışındaki ilgili yayınevinin açık adresini, e-ileti adresini ve telefonunu) yazmanız, söz konusu yayıneviyle iletişime geçmemizde büyük kolaylık sağlayacaktır.

GÖRÜŞ VE ÖNERİLERİNİZİ İLETMEK İSTİYORSANIZ

Kişisel bilgilerinizle birlikte, her türlü önerinizi, fikirlerinizi edge@edgeakademi.com adresine yollayıp veya 0 535 253 81 05 nolu cep telefonumuzu arıyarak  bizimle paylaşabilirsiniz. Yayınevimiz her türlü fikre açık olmakla birlikte, değerli eleştirilerinizin de bizleri güçlendireceğine inanmaktadır.

Saygılarımızla,

Edge Akademi Kitap Yayın Dağıtım

 

ABOUT US
 

Elhan Kitap Yayın Dağıtım-kamilelhan ve Edge Akademi Yayınevi ( The Elhan Book Publishing and Distributing - kamilelhan and Edge Akademi Publishing ) , which was founded in 2011, in general conducts academical publishing and as a specialization  publishes in Educational Sciences related books.

Purposes of Edge Akademi Yayınevinin (Edge Akademi Publishing ) are to be among the best publishing companies in Turkey; to gather high qulity, well known and respected researhers in Turkey as authors /translators of our academic publications;  and finaly with this high quality academic advisory/authos team,  Edge Akademi Publishing aims to serve educational circles with high quality standarts.

Our publihing company (Edge Akademi Publishing  ) will be happy and will be honored to be with any person/company who shares and supports our publishing purposes
All our future publications, especially in Educational Sciences and in general academical publications, will be gaining value and respect with your support and your interest to cooperate with us and will place themselves in academical circles.
Our publihing company (Edge Akademi Publishing) is closely following the technological and educational advencements so that our company provides all kinds of supports to its authors/translators in this respect in order to provide high quality publications to Turkish academical environment as much as possible.

Our company have been and will be in close cooperation with authors and partnering publication companies to diminish every kind of  unlawful reproduction of our legally published publications in anyway we can with complete concensus with our business partners.
Our publishing company will continue to work with high quality translator team of experts to translate scientifically sound and respected publications/books from english into Turkish

Edge Akademi Publishing  believes that Turkish education environment will be stronger with inclusion of new books into its environment, thats why we will be very happy to work with you cooperatively.