Gelişim Öğrenme ve Yöntemleri (Kuramdan Uygulamaya)

KDV Dahil: 53,00TL
Yazar: Nuray Senemoğlu
YayınEvi: Anı Yayıncılık, Anıl Matbaa ve Cilt Evi
ISBN: 9786051701943
Sayfa Sayısı: 686
Kapak Türü: Karton
Kağit Türü: Kitap Kağıdı
Kitap Boyutu: 16 x 23 cm
Dil: Türkçe
Yayın Tarihi: 2018-01-01
Stok Durumu: 6

Gelişim Öğrenme ve Yöntemleri (Kuramdan Uygulamaya)

Kitabın önsözlerinde "yüksek lisans ve doktora programları, eğitim fakültelerinin öğretmenlik meslek bilgisi derslerinde kullanılabileceği düşünülmekte ve eğitimle ilgili tüm kişi ve kuruluşlara yardımcı olması umulmaktadır" denilmişti. Okurlardan gelen dönütler umutların gerçekleştiğini göstermesi açısından bizi mutlu etmiştir.

Bilim toplumunda eğitim, hem bireylerin hem de toplumsal yaşamın, kimi zaman en temel aracı kimi zaman da hedefi olmaktadır. O halde eğitimle ilgili bilimsel yapıtların, alana katkı sunması bilim ve teknoloji toplumu olmanın hem gereği hem de ürünüdür. Kuramların doğru anlaşılmasını, çağa uygun olanların uygulamada işe koşulmasını amaçlayan "Gelişim, Öğrenme ve Öğretim" kitabının söz konusu hedefe hizmet ettiği dönütlerden anlaşılmaktadır. Kuşkusuz alınan bu iletiler çalışma alanımıza yeni sorumluluklar yüklemekte, çalışmalarımızı daha da güdüleyerek güçlendirmektedir.

Kitabın sayfa sayısının fazla olmasından kaynaklanan kaygılarla yıllar içinde ek yapılamamıştı. Ancak hazırlanmakta olan program geliştirme ve öğretim sürecinin derinlemesine işlendiği kitabın tamamlanması belli bir süreyi daha gerektirdiğinden öğrencilerim ve genç meslektaşlarımdan gelen öneriler üzerine YAPILANDIRMACILIK ünitesinin eklenmesi gereği duyulmuştur.

 

 

Konu Başlıkları

 

 

Gelişimle İlgili Temel Kavramlar, İlkeler ve Gelişimi Etkileyen Faktörler
Eğitim – Öğrenme – Öğretme İlişkisi ve Temel Kavramlar
Bilgiyi İşleme Kuramı
Öğretim Süreci
Öğretme – Öğrenme Modelleri

 

Yorum Yap
Not: HTML'ye dönüştürülmez!
Kötü İyi