Erken Çocukluk Eğitimi

KDV Dahil: 47,00TL
Yazar: Burcu Ülke Kürkçüoğlu, Derya Şahin, Dilek Acer, Elif Dağlıoğlu, Gülçin Güven, Hatice Bakkaloğlu, Kadriye Efe Azkeskin, Müge Şen, Selmin Çuhadar, Sema Batu, Semra Şahin, Serap Erdoğan, Tülin Güler, Zeynep Erdiller
YayınEvi: Pegem Akademi Yayıncılık
Editör: İbrahim H. Diken
ISBN: 9786053640967
Sayfa Sayısı: 536
Kapak Türü: Karton
Kağit Türü: Kitap Kağıdı
Kitap Boyutu: 16 x 24 cm
Dil: Türkçe
Yayın Tarihi: 2012-02
Stok Durumu: 72

Erken Çocukluk Eğitimi

Doğum öncesi dönemden başlayarak doğum sonrası ilk yıllardaki gelişimin hızı ve önemi, bilimsel araştırmalar ile ortaya konmuştur. Çocukların sağlıklı büyümesi ve uygun gelişimsel uyaranlar alması erken çocukluk dönemi olarak adlandırabileceğimiz 0–6 yaş döneminin ileriki yaşamın temeli niteliğinde olması anlamına gelmektedir. Gerek gelişmiş ülkeler ve gerekse gelişmekte olan ülkeler her geçen gün erken çocukluk döneminin öneminin daha çok farkına varmakta ve bu dönemin çocuğun büyüme ve gelişimini maksimum düzeyde sağlıklı desteklemesi için önlemler almaktadırlar. Örneğin ülkemizde Milli Eğitim Bakanlığı verilerine göre 1999–2000 yılında 36–72 aylık çocukların okullaşma oranı %10.2 iken, bu oran 2009–2010 yılı verilerine göre %39dur.

Bu kitabın amacı ülkemizde önemi her geçen gün farkına varılan ve farkına varmanın uygulamalara yansıdığı erken çocukluk dönemine ilişkin önemli ve güncel bilgiler sunmaktır.  

Yorum Yap
Not: HTML'ye dönüştürülmez!
Kötü İyi