Eğitim Bilimine Giriş

KDV Dahil: 30,00TL
Yazar: Mehmet Taşpınar - Prof.Dr.
YayınEvi: Edge Akademi
Yıl:
ISBN: 9786056326349
Sayfa Sayısı: 392
Kapak Türü: Karton
Kağit Türü: Kitap Kağıdı
Kitap Boyutu: 16x24 cm
Dil: Türkçe
Yayın Tarihi: 2014-10
Stok Durumu: 52

Eğitim Bilimine Giriş

Günümüz toplumlarının temel amaçlarından biri, bireylerin yaşam kalitesini yükseltmek olarak özetlenebilir. Bunu sağlamanın başlıca yolu ise nitelikli eğitimden geçmektedir.

Etkili ve verimli bir eğitim, ancak nitelikli öğretmenler yetiştirmekle mümkündür. Böyle bir öğretmenin nasıl yetiştirileceği, tüm eğitim sistemlerinde her zaman üzerinde çalışılan bir araştırma konusu olmuştur.

Türkiye’de de yaklaşık 150 yıldır öğretmen yetiştirme konusunda önemli deneyimler elde edilmiştir. 1997 yılı sonrasında Eğitim Fakültelerinin yeniden yapılanması sürecinde “Öğretmenlik Mesleğine Giriş” dersi önemli bir işleve sahip olmuştur. Ancak 2006 yılında, özellikle ilköğretime öğretmen yetiştiren Eğitim Fakülteleri programlarında yeni bir düzenleme yapılmış ve öğretmenlik meslek bilgisi dersleri yeniden oluşturulmuştur. Bu kapsamda ortaya çıkan “Eğitim Bilimine Giriş” dersinin içeriği gözden geçirilmiş, yeni oluşumla uyumlu hale getirilmiştir. Kitap, esas olarak bir öğretmenin sahip olması gereken temel öğretmenlik mesleği kültürünü kazandırmayı amaçlayan bir içeriğe sahiptir.

Kitabın hazırlanmasında çeşitli üniversitelerden Eğitim Bilimleri alan uzmanı akademisyenler görev almıştır. Her birinin bir bölüm yazarı olarak katıldıkları bu çalışmada, göstermiş oldukları özveri ve takım çalışmasından dolayı değerli meslektaşlarıma şükranlarımı sunarım. Ayrıca basım ve dağıtımdaki katkılarından dolayı Elhan Yayınevi personeline de teşekkürü bir borç bilirim.

Kitabın geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması, başta sevgili öğretmen adayları olmak üzere, öğretmen yetiştirme sisteminde görev alan değerli akademisyenlerin görüş ve eleştirileri ile sağlanabilecektir.

Çağdaş Türkiye’nin oluşturulmasında aktif rol alacak öğretmen adaylarına ve eğitim camiasına yararlı olması dileğiyle..

Prof. Dr. Mehmet Taşpınar

Yorum Yap
Not: HTML'ye dönüştürülmez!
Kötü İyi