Bireyi Tanıma Teknikleri

KDV Dahil: 38,00TL
Yazar: İbrahim Ethem Özgüven
YayınEvi: PDRem
Yıl: 2012
ISBN: 9786051333182
Sayfa Sayısı: 352
Kapak Türü: Karton
Kağit Türü: Kitap Kağıdı
Kitap Boyutu: 16 x 23,5 cm
Dil: Türkçe
Yayın Tarihi: 2012-09
Stok Durumu: 3

Bireyi Tanıma Teknikleri

 

Bireyi tanıma iki yönlü bir kavramdır. Bireyin kendisini tanıması ya da bir başkasının bireyi tanıması çabalarını ifade eder. Falcılığın ötesinde, verilere bağlı olarak bir başkasının bireyi tanıması ise bilimsel olarak “gözlem” tekniklerinin kullanılması ile başlamıştır. Sağlık, eğitim, psikoloji, psikolojik danışma ve sosyal hizmet gibi çeşitli yönlerden bireye yardımı esas alan meslek alanlarının çeşitlenmesi, gelişmesi ve talebin artması ile de bireyi tanıma tekniklerinde önemli gelişmeler olmuştur.

Ülkemizde üniversitelerin, bilim ve araştırma kurumlarının çoğalması; hizmet ve çalışmalarda bilimsel kavram ve yöntemlere ağırlık verilmesi; veri toplama aracı olarak birey hakkında bilgi toplama teknik ve yaklaşımlara olan önemi de artırmıştır.

Bireyi Tanıma Teknikleri kitabı, “insanı ve insan davranışlarını” konu alan tüm bilim alanı ve özellikle üniversitelerin eğitim, psikoloji, psikolojik danışma, psikiyatri, ölçme ve değerlendirme, program geliştirme, sınıf öğretmenliği, çocuk gelişimi ve eğitimi, yönetim, özel eğitim, mesleki ve teknik eğitim, sosyal hizmet, iletişim, halkla ilişkiler ve diğer ilgili bölümlerinde lisans düzeyinde okutulabilecek bir “ders kitabı” olarak hazırlanmıştır.

(Tanıtım Bülteninden)

Yorum Yap
Not: HTML'ye dönüştürülmez!
Kötü İyi